4 клас Урок №32

frontpage “Кодування інформації” Комплектація:
- презентація уроку
- конспект уроку
- відео фізкультхвилинка
1 година на тиждень >>Дивитись планування<<
Нова програма. Актуально в 2016-2017 н.р.




Завантаження доступне в кінці статті!
Перед завантаженням ознайомтесь з правилами.
{jcomments off}
Рекламне оголошення

Конспект уроку

«___»__________ 20___ року

Урок №32. Кодування інформації. Кодування та декодування інформації.

Цілі:

  • навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити закодовувати та декодовувати повідомлення;
  • розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
  • виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторення раніше вивченого матеріалу

  1. Поясніть етапи як людина зберігала інформацію?
  2. Які сучасні носії інформації вам відомі?
  3. Що таке дані?
  4. Яка різниця між CD-R та CD-RW дисками?

Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Сьогодні ми поговоримо про інформацію, а саме про шифрування повідомлень. Їхній захист від зайвих впливів.

IV. Вивчення нового матеріалу

Опрацювання даних - це процес отримання нових даних з наявних.

Кодування — це перетворення повідомлень у зручну для передавання, зберігання та опрацювання форму.

Декодування повідомлення - це процес отримання початкового повідомлення із закодованого.

Кодування та декодування повідомлень є прикладами процесів опрацювання даних.

Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)

V. Усвідомлення набутих знань

Гра «Шпигун»

Умови гри: клас ділиться на 2 команди (обирають назви). Кожній команді потрібно на аркуші закодувати кодом Гая Юлія Цезаря речення з 5 слів (зміщення символів не повинно бути більше 7). По сигналу вчителя команди обмінюються аркушами з закодованими реченням. Завдання кожної команди якнайшвидше дізнатись на скільки символів було зміщено літери та розкодувати речення. Перемагає команда, яка зробить це найшвидше.

VI. Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

VII. Підбиття підсумків уроку

1. У чому полягає процес опрацювання даних?

2. Які нові дані можуть бути отримані в результаті опрацювання даних про:

         а) кількість та ціну проданих у магазині товарів;

         б) зріст учнів класу;

         в) відстань між двома населеними пунктами та швидкість руху потягу, що курсує між ними?

З. У чому полягає процес кодування повідомлень?

4. З якою метою кодують повідомлення?

5. З якою метою звуки музики кодують нотами; повідомлення про особливості руху по дорозі кодують дорожніми знаками?

VIII.  Домашнє завдання

Для завантаження натисніть на зображення - "Завантажити"

{jcomments on}

Увага! Розміщення матеріалів на інших ресурсах заборонено політікою сайту та Законом України "Про автроські та суміжні права"