image
На допомогу вчителю інформатики На сайті ви знайдете: презентації, конспекти, відеоматеріали, фізкультхвилинки, відповіді до робочого зошита та багато іншого.

6 клас Урок №3

frontpage “Поняття алгоритму” Комплектація:
- презентація уроку
- конспект уроку
- навчальний мульфільм
За підр. Ривкінд Й.Я. (1 година) >>Дивитись планування<<
Нова програма. Актуально в 2016-2017 н.р.




Завантаження доступне в кінці статті!
Перед завантаженням ознайомтесь з правилами.
>

Конспект уроку

«___»__________ 20___ року

Урок №3.Поняття алгоритму. Виконавці алгоритмів. Алгоритм та програма. Формальне виконання алгоритму.

Цілі:

  • навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити створювати алгоритмічні структури в програмі Скретч;
  • розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
  • виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Scratch

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторення раніше вивченого матеріалу

1. Що таке команда?

2. Що таке система команд виконавця?

3. Чи готували ви якусь страву, користуючися рецептом її приготування? Як ви це робили?

Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Сьогодні поговоримо про ті команди за допомогою яких працює комп’ютер, а саме програми. Та створимо свій власний алгоритм дій для виконавця «Рудий кіт»

IV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)

Алгоритм - це скінченна послідовність команд, виконання яких приводить до розв’язання поставленої задачі.

Виконавець алгоритму - це об’єкт, що здатний виконати команди алгоритму.

Якщо виконавець не матиме уявлення про мету, з якою він виконує алгоритм, то такий алгоритм називається формальним

Алгоритм опрацювання даних, записаний спеціальною мовою та призначений для виконання комп’ютером, називається комп’ютерною програмою.

V. Фізкультхвилинка

VІ. Усвідомлення набутих знань

VII. Формування вмінь та навичок

Практичне завдання

Створити даний алгоритм дій для спайта «Руди кіт» в прорамі «Скретч» (демострація слайда №44)

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

VIII. Підбиття підсумків уроку

1. Що таке алгоритм?

2. Які команди можуть входити до алгоритму для конкретного виконавця?

3. Що таке формальне виконання алгоритму?

4. Що таке програма?

ІХ. Домашнє завдання

Опрацювати параграф 1.3 та виконати завдання «Складіть алгоритм приготування вашої улюбленої страви»

Для завантаження натисніть на зображення - "Завантажити безкоштовно"


Залишити коментарій



Підписка на отримання повідомлень при поновленні матеріалу на сайті

Ваше ім’я
Ваш Email:
email рассылки
Завдяки цим людям сайт розвивається:

Увага! Розміщення матеріалів на інших ресурсах заборонено політікою сайту та Законом України "Про автроські та суміжні права"