9 клас Урок №7

frontpage “Інструменти пошуку в Інтернеті” Комплектація:
- презентації 4:3 та 16:9
- поширений та план-конспект уроку
- інструкційна картка
За підр. Ривкінд Й.Я. (2 години) >>Дивитись планування<<
Нова програма. Актуально в 2017-2018 н.р.




Завантаження доступне в кінці статті!
Перед завантаженням ознайомтесь з правилами.

План-конспект уроку

«___»__________ 20___ року

Урок №7.

Інструменти пошуку в Інтернеті

Цілі:

  • навчальна: навчити учнів шукати інформацію в мережі по релевантним запитам та познайомити з альтернативними пошуковими системами;
  • розвивальна:  розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку:

  • засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Google Chrome

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  • Перевірка домашнього завдання (Слайд3)

Перегляд презентацій та виступів учнів на тему «Можливості геосервісу Google Earth ( Google Планета Земля)».

  • Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд4)
  1. Що таке пошукові системи?
  2. Які пошукові системи вам відомі?
  3. Як виконати пошук інформації за допомогою пошукових систем?

IV. Вивчення нового матеріалу

Ключові слова – слова які вводять в рядок пошуку для знаходження потрібної інформації.

Релевантність – міра відповідності отримуваного результату бажаному.

Для коректного та релевантного пошуку можна використовувати спеціальні конструкції. Як наприклад ось ці:

  • * - замість слів які забули
  • ( слово | слово ) – слова, які підходять по змісту
  • Слово & Слово – слова мають бути в одному реченні
  • Запит –слово – мінус слова. Ті слова, які потрібно виключити з запиту.
  • Запит site: посилання – пошук лише по вказаному сайту
  • Запит mime:формат – пошук по запиту з розширенням вказаного документу чи програм.

V. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

  • Практичне завдання (Слайд31-34)
  • Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

VI. Підбиття підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд35)
  1. Як виконується наповнення баз пошукових систем?
  2. Які результати пошукових систем називають релевантними?
  3. Як здійснити розширений пошук в системі Google?
  4. Що таке пошукові каталоги?

VIІ. Домашнє завдання

Опрацювати параграф 2.4 та підготуватись до тестової перевірки знань.

Для завантаження натисніть на зображення - "Завантажити"

{jcomments on}

Додати коментар



Увага! Розміщення матеріалів на інших ресурсах заборонено політікою сайту та Законом України "Про автроські та суміжні права"