Обираємо слуховий апарат: за якими характеристиками вибрати пристрій та в чому відмінність дорослих та дитячих апаратів ?
Сучасний ринок пропонує широке видове різноманіття слухових апаратів/ Виробники намагаються максимально вирішити проблему гостроти слуху будь-якої стадії розвитку, враховуючи анатомічні особливості вуха при фізіологічних змінах та естетичну привабливість. Немає причин боятися використання таких пристроїв, вони значно покращують якість життя, а людина почуває себе повноцінною. Сучасна медицина розв’язує проблеми зі слухом як у дорослих, так і у дітей, адаптуючи апарати покращення слуху людини під вікові звички та принципи використання. Розглянемо, чим відрізняються між собою моделі.
Які види слухових апаратів пропонують відомі виробники
Декілька десятків років тому існували лише аналогові моделі. Це пристрої, які підсилюють звук за допомогою електронних компонентів, не змінюючи його структуру. Вони характеризуються простим принципом роботи та низькою вартістю. Принцип функціонування полягає в тому, що вони приймають акустичний сигнал, підсилюють його та передають у вухо користувача. Проте останнім часом користувачі прагнуть купити слуховий апарат цифрового типу. Ці моделі працюють на базі мікропроцесорів, які перетворюють акустичний сигнал у цифровий, обробляють його та знову перетворюють в аналоговий для передачі у вухо користувача. Головною особливістю цифрових апаратів є високий рівень чіткості звуку та можливість його детальної настройки.
Цифрові моделі мають перевагу в корегуванні окремих звукових частот, що значно підвищує комфорт використання. Вони дозволяють індивідуально налаштовувати звуковий потік, що є незамінним при важких формах втрати слуху. Але вартість таких вища.
В залежності від діагнозу більшість батьків віддає перевагу аналоговим моделям через їх мінімальну вартість. З таким дитині зручніше навчитися користуватися приладом. Проте цифрові варіанти дозволяють почути ширше різноманіття звуків, що так важливо для розвитку малечі в віці від 3 до 6 років.
Які типи слухових апаратів використовуються для вушного посилення звуку
Вітрини інтернет-магазинів пропонують три основних типи, виходячи з принципу розташування у вусі. Мова йде про такі варіанти:
- Внутрівушні моделі, які вставляються прямо в аудітивний проход. Їх перевага — максимальна непомітність та зручність використання. Вони добре підходять для людей зі слабкою або середньою втратою слуху.
- Завушні слухові апарати, які носяться за вухом і з’єднані тонким шлангом з ушною пробкою. Вони мають більш потужні характеристики та використовуються для людей з середньою до глибокої втратою слуху.
- Кишеньковий пристрій, який зазвичай кріпиться до одягу і під’єднується до вуха шлангом. Це найбільш потужні апарати, вони підходять для користувачів з найтяжчими формами захворювань.
Зробити правильний вибір допоможе аудіометрист, яким проводиться апаратна діагностика слуху. Він розробляє конкретний рецепт, по якому підбирається пристрій та проводяться налаштування.
Великий вибір слухових апаратів пропонує клініка «Центр Слуху», де фахівці своєї справи також звернуть увагу на додаткові функції та технології, які можуть значно покращити якість слухового відтворення та комфорт використання. Деякі з них включають: налаштування частоти, приглушення шуму, підтримку бездротового з’єднання.