За якими критеріям слід обирати електромагнітний пускач: рекомендації від АСКО-УКРЕМ
Електромережа — складна система, яка вимагає високої надійності та стабільності роботи. Щоб забезпечити безперебійну роботу, в неї інтегрують електромагнітний пускач. Цей прилад дозволяє дистанційно керувати силовими навантаженнями, забезпечуючи одночасно захист від можливих перевантажень. Вибір контактора, який є ключовою частиною електромагнітного пускача, здійснюється в залежності від параметрів мережі: напруги, струму та режиму роботи. При цьому основними параметрами, якими характеризуються пристрої такого типу, є кількість полюсів, максимальний робочий струм і напруга керування.
Як підібрати відповідний магнітний пускач?
Щоб отримати відповідь на це запитання, потрібно детально зрозуміти призначення апарату. Він працює за принципом електромагнітної індукції, коли під впливом електричного струму створюється магнітне поле, яке приводить до перемикання контактів, забезпечуючи таким чином увімкнення або вимкнення навантаження. В залежності від характеристик струму та принципу побудові електролінії, підбирається конкретний тип. Ознайомитись з повним переліком пускачів електромагнітних можна на сайті acko.ua/e-store/xml_catalog/kontaktori_puskachi_elektromagnitni. Тут представлений асортимент, що виготовляє українська корпорація АСКО-УКРЕМ з докладною інформацією про кожну модель.
Важливо розуміти, що неправильний вибір пристрою може призвести до негативних наслідків:
- Передчасне виведення приладу та двигуна внутрішнього згорання з ладу через неправильний розрахунок струму.
- Підгоряння контактів, що в результаті призведе до втрати з’єднання.
- Небажане гучне увімкнення та вимкнення, яке може викликати дискомфорт.
Тому перед тим як купити електромагнітні пускачі, варто звертати увагу на їх технічні параметри. Величина апарату вимагає, щоб струм головних контакторів перевищував струм навантаження. Що стосується кількості контактів у схемі, то вибір залежить від конкретної схеми керування. Є перевагою наявність додаткових елементів, таких як кнопки та лампочки, які суттєво можуть полегшити роботу з приладом.
Що означають різні маркування в описі магнітного пускача?
Різні моделі апаратів можуть мати відмінний конструктив і комплектуючі. Основними елементами є електромагнітна, дугогасна та контактна системи. Контактні з’єднання бувають рухомими або можуть бути надійно зафіксованими. Вони також створюють собою ланцюги керування. Тут відбувається підключення сигналізації та наявні виходи до допоміжних з’єднань. Залежно від моделі, пристрій може мати додаткові функції, такі як реверсивний хід, плавний пуск або захист від короткого замикання. Ці всі параметри можна прочитати, розуміючи маркування, зазначені в описі.
Величина пускача
Кожний пристрій розрахований на певний номінальний струм, який позначається такими значеннями як 10А, 40А, 160А чи 800А. Ця величина визначає максимальний струм, який може проходити через контакти без пошкодження.
Категорії застосування
За допомогою буквено-цифрового шифру показують умови та режим роботи контактора. Маркування АС-3, наприклад, визначає пускач електромагнітний (контактор), призначений для вмикання\вимикання двигунів із короткозамкненим ротором.
Ступінь захисту
Маркування, таке як IP40 або IP54, показує ступінь захисту контактора від впливу навколишнього середовища. Наприклад, IP54 забезпечує захист від вологи та пилу.